Rozvaděče NN a VN

CHEMICKÉ ČIŠTĚNÍ

Principem této technologie je tlakový aerosol ze speciálních odmašťovacích směsí, které jsou do znečištěného zařízení bezvzduchově nastřikovány tlakem až 25 MPa o malém průtoku. Touto metodou lze čistit všechny druhy energetických zařízení, zařízení NN i za provozu do 660V (rozvaděče, elektronika, elektromotory, pojistky, jističe atd.). Volba směsí se liší dle typu provozu a stupně znečištění. Při čištění zařízení za provozu se používají směsi nevodivých a nehořlavých kapalin. U VN soustavy je nutné po dobu čištění krátkodobě vypnout přívod.

Díky vzlínavosti používaných kapalin dochází k vytěsňování vlhkosti a ostatních druhů nečistot ze zařízení, bez vytvoření jakéhokoliv mastného filmu. U silnoproudých zařízeních, která jsou vystavena oxidaci dochází k částečnému rozpuštění zoxidovaných nánosů kovů na šínách a kontaktech, potažmo i ostatních kovových částech v zařízení.

Před čištěním

Po čištění

ANTISTATICKÁ OCHRANA

Další výhody této technologie spočívají v konzervaci proti prachu a vlhkosti. Účinná antistatická ochrana navazuje dlouhodobě na běžnou údržbu Vašich zaměstnanců, snižuje opětovné usazování a lepení prachu (či nečistot z výrobního procesu). Perfektním vyčištěním a konzervací předcházíme vyššímu zahřívání zařízení, mnohonásobně delší a problémové údržbě, či neplánovaným nákladům za údržbu nebo v horších případech výměnu celých zařízení.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Současně se zvyšováním účinnosti čištění a konzervace energetických zařízení se společnost trvale ve značné míře zabývá i ochranou životního prostředí spočívající v individuálních přístupech k zákazníkům a jejich problematice, kdy jsou v mnohých případech aplikovány pouze biologicky odbouratelné kapaliny s minimálními dopady na přírodu.


CENY CHEMICKÉHO ČIŠTĚNÍ VERMAX

 • Ceník prací Vám rádi zašleme na vyžádání, popřípadě Vám již zpracujeme kompletní technologickou a cenovou nabídku.
 • Množstevní slevy
 • Při zakázce nad 75m2 neúčtujeme dopravné.
 • Při větším objemu prací je možné domluvit jako bonus zdarma vícepráce:
  - úklid podlah v rozvodnách
  - vyčištění vnitřní strany rozvaděčů
  - vyčištění vnějšího pláště rozvaděčů
  - výměna filtrů, atd.